Otvorené Pon - Pia: 08:00 - 18:00
Email info@pledge.sk Volajte! + 421 904556612
Otvorené Pon - Pia: 08:00 - 18:00
Email info@pledge.sk Volajte! + 421 904556612

3 SEO Pluginy, ktoré by ste mali mať na každom webe bežiacom na WordPresse

WordPress je aktuálne jedna z najväčších webových platforiem na svete. Aktuálne na nej beží približne 32% webových stránok v globálnom meradle. A práve preto sme sa rozhodli Vám priniesť TIP na 3 pluginy, ktoré by nemali chýbať na Vašom blogu ak chcete, aby Vás Google zobrazoval vyššie vo vyhľadávaniach.

Yoast SEO – jeden z najrozšírenejších SEO pluginov vôbec

Ak sa chcete dostať na vyššie pozície vo vyhľadávačoch tak musíte okrem off page faktorov spĺňať aj on page faktory. A práve pre ľudí, ktorí sa v nich nevyznajú ja tento plugin ako stvorený. Yoast SEO totiž ponúka viacero funkcionalít, ale tými naj sú možnosti pridáva meta popisov ku článkom či sekciám, vrátane kľúčových slov, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávaní. Možnosti úpravy vyzerajú takto:

Yoas SEO Plugin nastavenia

Google následne vie lepšie „prečítať“ čo sa nachádza na stránke a výsledky vyhľadania priradiť ku kľúčovým slovám, ktoré používatelia zadávajú do vyhľadávaní.

Yoast SEO Plugin vysledky vyhladavania Google

Okrem možnosti úpravy meta popisov Yoas Seo plugin ponúka možnosť vytvorenia Sitemapu, teda zoznamu stránok, ktoré „odosiela“ Google, aby ich indexoval vo vyhľadávaniach.

Crazy Lazy – plugin, ktorý zrýchli načítanie stránky

Ak máte stránku, kde nahrávate obrázky vo zvýšenej miere tak by ste mali dbať na rýchlosť jej načítania. Jedným zo základných a kvalitnejších pluginov je Crazy Lazy, ktorý funguje na princípe, že načíta obrázky postupne. Podľa toho čo sa aktuálne „nachádza“ na obrazovke. Pre lepšie vysvetlenie, ak sa nachádzate napríklad v hornej časti webstránky tak obrázky, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti webu (za podmienky, že ju nevidíte) sa nenačítajú. Fyzicky k načítaniu dôjde až potom, keď zrolujete webstránku nižšie.

W3 Total Cache

W3 Total Cache je jeden z ďalších pluginov, ktorý dokáže výrazne zredukovať čas potrebný na načítanie webstránky. V zjednodušenej forme, tento plugin vytvára z jednotlivých časti webu statické prvky, ktoré pri načítaní webu ukladá do “medzi pamäte”. Vo výsledku, keď používateľ opäť klikne na Váš web tak jednotlivé statické prvky sa mu nebudú načítavať znova zo servera, ale z medzi pamäte. Vďaka tomu sa mu rýchlejšie načíta webstránka.

Vyššie sme pre Vás vybrali 3 pluginy, ktoré sú zo SEO pohľadu „MUST“. Existuje ich samozrejme výrazne viac. Tiež dôležitú úlohu zohráva aj samotná štruktúra stránky a externé faktory, napríklad spätné odkazy. Preto ak chcete byť videný je dôležité nezanedbať ani jednu časť.

Máte otázku ? Chceli by ste využiť naše služby? Kontaktujte nás

    Zdroj: vlastný, úvodný obrázok:  Pixabay.com