Otvorené Pon - Pia: 08:00 - 18:00
Email info@pledge.sk Volajte! + 421 904556612
Otvorené Pon - Pia: 08:00 - 18:00
Email info@pledge.sk Volajte! + 421 904556612

Ako sme zvýšili organickú návštevnosť o 100% z vyhľadávaní Google pomocou SEO za 6 mesiacov

Vyhľadávače sú čoraz dôležitejším zdrojom návštevnosti jednotlivých stránok. Týka sa to ako e-shopov, tak aj spravodajských portálov. Nižšie sme sa rozhodli s Vami zdieľať dáta z nášho projektu Vosveteit.sk, kde sme spravili zásadné zmeny, ktoré nám pomohli rapídne rásť, a to všetko len v priebehu posledných 6 mesiacov.

Čo sme urobili?

Východisková pozícia nášho portálu bola, že sme cez vyhľadávania Google dosahovali mesačne návštevnosť približne na úrovni 25 tisíc návštev.

  • Podarilo sa nám identifikovať kľúčové témy, ktoré sú viac vyhľadávanými. Použili sme na to viacero nástrojov, od Google Search konzoly, cez Adsense a plánovač kľúčových slov, až po využívanie nástroja Google Trendy.
  • Následne sme spravili návrh kľúčových slov na základe identifikovaných tém.
  • Pozreli sme sa na hodnoty webstránok hlavnej konkurencie. Tu došlo k „čistke“ tém a kľúčových slov. Vrátane tohto kroku sme sa pozreli aj na základnú štruktúru spätných odkazov konkurencie.
  • V ďalšom kroku sme vytvorili systematický redakčný plán, v rámci ktorého sme vytvorili desiatky článkov na nami zvolené témy.
  • Vytvorené články sme následne podporili tvorbou spätných odkazov.

Nie len obsah, ale aj technická stránka webstránky

Obsah a tvorba spätných odkazov je dôležitou súčasťou na ceste za úspechom, ale netreba zabúdať ani na technickú stránku webstránky. Podarilo sa nám identifikovať problémové časti webstránky, ktoré sa načítavali neprimerane dlho. Následne pomocou optimalizácie jednotlivých procesov (napríklad využívanie CDN, „zoštíhlenie“ nepotrebných skriptov,..) sa nám podarilo znížiť celkový čas načítania stránky o 40%. Okrem toho sme sa pozreli aj na technické parametre obsahu – meta popisy, štruktúra článkov, title/h1 tagy a podobne.

A výsledok našej práce?

  • Podarilo sa nám zvýšiť počet zobrazení vo výsledkov vyhľadávania z 5,83-milióna na 10,9-milióna.
  • Podarilo sa nám zvýšiť počet prekliknutí zo 154 tisíc (25,6-tisíc/mesiac) na 310-tisíc (51,6-tisíc/mesiac).

Vosveteit_seo_vplyv

Vedľajším efektom našej práce bolo zaradenie webového portálu do kanálu Google správy a kanálu Objaviť. V konečnom dôsledku sme priemerný počet relácií webu zvýšili z 12-tisíc/deň na viac ako 20-tisíc/deň.

Chcete aj Vy rásť? Kontaktovať nás môžete nižšie