Otvorené Pon - Pia: 08:00 - 18:00
Email info@pledge.sk Volajte! + 421 904556612
Otvorené Pon - Pia: 08:00 - 18:00
Email info@pledge.sk Volajte! + 421 904556612

Kde nájsť stránky vhodné na tvorbu spätných odkazov?

Tvorba spätných odkazov je neodlúčiteľnou súčasťou budovanie autority webu. Otázkou však je, kde zohnať kvalitné odkazy. Hneď v úvode treba povedať, že to nie je prechádzka ružovou záhradou, ale mravčia úloha. Poďme sa spolu pozrieť na niekoľko tipov ako na to.

Rešeršovaniu stránok sa nevyhnete

Prvým a najrýchlejším spôsobom je pozrieť si katalógy stránok, kde môžete nájsť viacero vhodných webstránok. Tie sú dokonca roztriedenie do jednotlivých kategórií. Napríklad, Zoznam.sk ponúka prehľadný spôsob ako vyhľadať typ stránok, ktorý práve hľadáte.

Nevýhodou tejto metódy je, že v rámci katalógov nájdete aj desiatky neaktívnych web stránok.

Google ako jeden z najefektívnejších nástrojov

Druhým našim tipom je „Googlenie“. Potrebuje nájsť stránky, ktoré sa venujú technológiám? Tak zadajte do vyhľadávača požadované kľúčové slová (napr. technológie, smartfóny, hardware,…), na to aby ste našli vhodné stránky. Je to zdĺhavý proces, ale jeden z najefektívnejších. Vo väčšine prípadoch sa dohľadáte totiž ku kvalitnejším a pravidelne aktualizovaným stránkam.

resers webstranok ako najst odkazy

Inšpirujte sa konkurenciou

Konkurencia je ďalším skvelým spôsobom ako sa posunúť dopredu. Dnes totiž existuje mnoho nástrojov, vďaka ktorým sa viete pozrieť ako na kvalitu webu tak aj na spätné odkazy, vedúce na ich stránky. Jedným z takýchto nástrojov je napríklad aj služba Majestic.com, nevýhodou však je, že je platená. Existujú samozrejme aj iné alternatívne služby, ktoré sú dostupné zadarmo (s nejakými obmedzeniami). Napríklad ahrefs.com.

analyza webu z pohladu spatnych odkazov

Nemáte na to čas?

Potom, ako ste našli vhodné stránky tak musíte osloviť ich prevádzkovateľov. Väčšinou sa jedná o komunikáciu na niekoľko dní kedy sa dohaduje cena ako aj podmienky spolupráce. Nemožno zabudnúť ani na samotný článok, ktorý je potrebné vytvoriť alebo mastne zaplatiť za jeho vytvorenie. Preto ak nemáte čas, tak určite odporúčame outsourcovať túto službu na SEO agentúry, ktoré vo väčšine prípadoch už majú vytvorené desiatky databáz so stránkami je možné umiestniť odkazy.

    Ako sme zvýšili organickú návštevnosť o 100% z vyhľadávaní Google pomocou SEO za 6 mesiacov

    Tip na záver

    Pri hľadaní spätných odkazov Vám odporúčame stiahnuť si do prehliadača Moz Rank rozšírenie, aby ste vedeli rýchlejšie vyhodnotiť Autoritu stránky a Autoritu domény, kde platí pravidlo, že čím vyššia hodnota tak tým odkaz má väčšiu hodnotu.

    Zdroj: vlastný