Otvorené Pon - Pia: 08:00 - 18:00
Email info@pledge.sk Volajte! + 421 904556612
Otvorené Pon - Pia: 08:00 - 18:00
Email info@pledge.sk Volajte! + 421 904556612

Toto je zoznam najlepších online katalógov na Slovensku, z ktorých môžete získať odkazy zadarmo

Internetové online katalógy v minulosti patrili medzi najväčšie zdroje návštevnosti jednotlivých webstránok. Zlom nastal v roku 2011 kedy prišla aktualizácia „Panda“, ktorá zasiahla primárne weby s nekvalitným a duplicitným obsahom. Posledným „klincom do rakvy“ bol 2012 kedy Google z výsledkov vyhľadávania vyradil slabšie katalógy (aktualizácia Penguin). Dal tak jasne najavo čo si myslí o sile odkazov a pofidérnych katalógoch, ktoré vznikali ako huby po daždi. Totiž do roku rok 2012 sa pokladala registrácia do katalógov za alfu a omegu SEO optimalizácie – stránky získali základné portfólio spätných odkazov čo im malo pomôcť vo výsledkoch vyhľadávania.

Má teda zmysel registrácia do katalógov?

Odpoveď je ÁNO. Treba však dbať na kvalitu a nie na kvantitu. Dnes mnoho katalógov napríklad nepýta peniaze za vloženie odkazu, ale za jeho výmaz. Preto pred samotnou registráciou dobre zvážte kam vložíte svoj odkaz. My sa primárne pri registrácii do katalógov pozeráme na faktory Page AuthorityDomain Authority a či tvoria obsah. Vám odporúčame to isté.

Slovenské online katalógy

Medzi tie najznámejšie a najlepšie slovenské katalógy patria weby nižšie:

PS: predtým ako sa pustíte do registrácie webstránky do katalógov tak dobre zvážte kam stránku zaregistrujete a zároveň nezabudnite registrovať stránku do správnych kategórií a na unikátne popisky.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: pixabay.com